Skip available courses

Available courses

Z Internetu korzysta dziś znakomita większość ludzi. Własne strony internetowe posiadają firmy, organizacje, osoby prywatne. Do publikowania treści w Internecie nie trzeba być wcale profesjonalnym projektantem. Mimo to programowanie stron w dzisiejszych czasach jest jedną z tych umiejętności, którą warto posiadać. Nabycie odpowiedniej wiedzy pomoże nie tylko stworzyć własną stronę od zera, ale również ułatwi modyfikowanie gotowych szablonów o własny kod rozwijający stronę, która stanie się unikatowa i atrakcyjna dla użytkownika.

Kurs „Podstawy programowania stron internetowych - HTML, CSS i Javascript” jest zbiorem najważniejszych informacji z zakresu pisania stron w HTML i CSS oraz języka JavaScript. Pięć modułów szkolenia to pierwszy krok ku samodzielnemu budowaniu witryn internetowych.

Obywatele Białorusi, Rosji i Ukrainy stanowią większość spośród wszystkich imigrantów przybywających do naszego kraju. Powody emigracji mają podłoże ekonomiczne, jaki i polityczne. We wszystkich przypadkach wiedza na temat porządku prawnego, kultury i najnowszej historii kraju ułatwia trudne początki życia w nowym kraju i pomaga lepiej się zintegrować. Niniejszy kurs przyda się każdemu, kto chce dowiedzieć się o prawno-społecznych aspektach życia w Polsce. Tematyka poruszana w modułach poświęcona jest kwestiom praktycznym, takim jak: poszukiwanie pracy i mieszkania, zakładanie własnej działalności oraz opieka medyczna i system oświaty w Polsce. W jednym miejscu zebrano spis praw i obowiązków obcokrajowców podczas pobytu w Polsce. W kursie nie pominięto kwestii związanych z kulturą, obyczajami i historią Polski i Polaków. Takie informacje pozwolą imigrantom na lepsze zrozumienie mentalności i sposobu myślenia obywateli naszego kraju.

Kurs tworzy osiem lekcji video.

Witaj w kursie, który zmieni Twoje myślenie o tworzeniu produktów i usług. A może tylko utrwali kreatywne nawyki związane z projektowaniem zorientowanym na użytkownika? Odpowiedź zależy od tego, czy znasz już (i na ile) metodę Design Thinking. Design Thinking to wspaniała przygoda, którą z powodzeniem może stosować międzynarodowa korporacja, mała lokalna firma, jak i organizacja pozarządowa. Opiera się na założeniu, że wszystko zaczyna się i kończy na użytkowniku.

Zagłębisz się w zagadnienia związane z Design Thinking. Mimo tego, że jest to bardzo twórcza metoda, posiada pewne założenia, których warto się trzymać, aby odnieść sukces i mieć poczucie satysfakcji. Kurs pomoże Ci lepiej zrozumieć te zasady i poznać też praktyczne ich zastosowanie. Zapraszamy do wspólnej podróży!

Trychologia to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób włosów oraz skóry owłosionej głowy. Celem niniejszego kursu jest poszerzenie oraz ugruntowanie wiedzy na temat włosów oraz omówienie szeregu najistotniejszych zagadnień związanych z zaburzeniami w obrębie owłosionej skóry głowy. Jest przygotowaniem teoretycznym kosmetologów oraz innych specjalistów z branży beauty do wykonywania zawodu trychologa. Kurs adresujemy w szczególności kosmetologom i fryzjerom, którzy chcą wprowadzić do swojej oferty zabiegi z zakresu trychologii, a także studentom kosmetologii, słuchaczom szkół kosmetycznych i pracownikom firm kosmetycznych, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu zaawansowanych metod pielęgnacji owłosionej skóry głowy.

Niniejsze szkolenie odpowie na pytania jak usprawnić obieg informacji w zakładzie pracy? Jak powinno się postępować z dokumentacją tworzoną w toku załatwiania sprawy? Co dzieje się z dokumentacją zakończoną i niepotrzebną do bieżącej działalności? Co zrobić ze starymi, zalegającymi pismami? Czym się zajmuje firma archiwistyczna? Dzięki zdobytej tu wiedzy dowiesz się w jaki sposób porządkować zgromadzoną dokumentację, jakie obowiązują zasady tworzenia oficjalnych pism i co zrobić z dokumentacją zarchiwizowaną. Zorientujesz się gdzie szukać szczegółowych informacji, jakie przepisy prawa obowiązują i kogo dotyczą. Pozwoli Ci to uporządkować dokumenty a także usprawnić obieg dokumentów w swoim miejscu pracy.
Kosmetologia estetyczna skupia się na aspekcie wyglądu zewnętrznego, wizerunku, estetyki, samopoczucia, widocznych zmian w skórze oraz odczuwanym przez pacjenta dyskomfortem w jakości życia.  Kosmetolog, który wykonuje takie zabiegi, w pewnym sensie powinien być też psychologiem który wysłucha pacjenta, podbuduje jego poczucie własnej wartości, a także uświadomi, go, że jesteśmy piękni, gdy czujemy się piękni, a nasza ocena własnej atrakcyjności nie powinna być ściśle uzależniona od oceny innych osób. Kurs jest adresowany do osób zainteresowanych kosmetologią, osób pracujących na stanowiskach kosmetycznych jak również osób zainteresowanych branżą kosmetyczną, urodą i zdrowiem. Celem kursu jest zapoznanie z zadaniami i możliwościami kosmetologii estetycznej, zdobycie wiedzy na temat zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej, ich prawidłowego doboru, zastosowań i przeciwwskazań.

Cechą charakterystyczną psychologii pozytywnej jest skupianie się nie na kompensacji deficytów, czy patologiach psychicznych, ale na czynnikach, które sprawiają, że jednostka osiąga swoje cele, podnosi się po odniesionych traumach i żyje szczęśliwym życiem. Jej modele i techniki mogą być wykorzystywane w wielu aspektach naszego życia: w biznesie, w postaci coachingu, w terapii i prewencji zaburzeń oraz edukacji. To ostatnie wykorzystanie myśli związanych z psychologią pozytywną będzie głównym zagadnieniem niniejszego kursu.

Kurs prezentuje bardzo szeroki wachlarz metod do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, dostosowaniem do poszczególnych stopni niepełnosprawności uczniów. Omawia zasady doboru metod pracy oraz wytycznych do tworzenia indywidualnych programów terapeutycznych. Ostatni moduł jest poświęcony nauczaniu domowemu. Ten dość nowy trend w edukacji ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. W kontekście niepełnosprawności dziecka, zresztą nie tylko, ukazuje szczególnie przed rodzicem, możliwość organizacji nauczania i wychowania dziecka niepełnosprawnego intelektualnie bez zrywania więzi ze środowiskiem domowym. Rodzice rozważający taki wariant edukacji znajdą we wszystkich modułach kursu treści, które będą dla nich stanowić wsparcie merytoryczne.

Ogród to miejsce przyjazne człowiekowi. To tam czuje beztroskę i szczęście. Przebywanie w ogrodzie daje człowiekowi poczucie spokoju i harmonii, dotyczy to szczególnie osób zmagających się z chorobami czy niepełnosprawnością. Pobyt w ogrodzie pozwala na oderwanie się od stresującej codzienności. Praca w ogrodzie pozwala również na aktywny wypoczynek i rehabilitację. Nic dziwnego, że hortiterapia staje się w Polsce coraz częściej stosowaną metodą terapii, pomagającą w szybszym powrocie do zdrowia osób starszych, jak i dzieci. Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać wpływ ogrodnictwa na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka oraz dla takich, którzy interesują się ogrodnictwem. Niniejszy kurs zawiera podstawowe informacje na temat hortiterapi, przydatne dla osób chcących rozwijać się w tym kierunku.

Dermokonsultantka w swojej pracy łączy wiedzę z zakresu chemii kosmetycznej, kosmetologii, dermatologii, zagadnień rynkowych czy technik sprzedaży. To nowa, dynamicznie rozwijająca się profesja, w której doskonale odnajdą się osoby dla których ważne jest samodoskonalenie, są zaangażowane w swoją pracę i wykonują ją z pasją. Zawód ten już jakiś czas temu zdobył uznanie za granicą, a od kilku lat zyskuje je także w Polsce. Dermokonsultantka to już nie tylko pani, która pomaga wybrać krem, ale specjalista w  dziedzinie skóry zdrowej, wymagającej bądź problematycznej. Kurs dedykowany jest w szczególności technikom farmaceutycznym i farmaceutom, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu dermokosmetyków a także osobom zainteresowanym poszerzeniem wiedzy z dziedziny kosmetyków aptecznych. Nie polecamy kursu doświadczonym dermokonsultantkom, gdyż obejmuje on podstawowe informacje będące wprowadzeniem do zawodu.

Kurs z psychologii dziecięcej stanowi syntezę wiedzy na temat rozwoju dziecka, szczególnie w sferze emocjonalnej i intelektualnej. Zawiera podstawowe wiadomości dotyczące okresu dzieciństwa, ewolucji modelu dziecka i dzieciństwa na przestrzeni wieków. Podczas kursu omówione zostaną zadania i metody stosowane w psychologii dziecięcej oraz teorie rozwoju dziecka. Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę na temat poszczególnych okresów rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju w obszarze emocji, kontaktów społecznych, komunikowania się  z otoczeniem. Kurs zawiera także prezentację najbardziej znanych i cenionych w dziedzinie psychologii dziecięcej teorii rozwoju dziecka i jej prekursorów.

 


Jeden obraz jest wart tysiące słów. Zwłaszcza dzisiaj. Ludzie nie lubią czytać, to co do przekazania ma autor, wolą zobaczyć. Naucz się w jaki sposób można to wykorzystywać w biznesie i życiu codziennym. Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi, dodaj na stronę czy bloga promujące je filmiki wideo. Z pewnością odbiór będzie większy niż w przypadku samych opisów. Filmy mogą posłużyć Ci nie tylko w rozwoju biznesu, ale także znalezieniu nowej, lepszej pracy. Wideo CV to świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu konkurentów i oczarowanie rekruterów. Umiejętność nagrywania filmów wideo jest po prostu przydatna, i jak się okazuje, wcale nie wymaga profesjonalnego sprzętu i studia. Najważniejsze jest to, aby kręcenia filmów uczyć się od profesjonalistów, którzy z kamerą mają do czynienia na co dzień. Tomasz Słodki, autor naszego kursu „NAKRĘĆ TO – profesjonalne filmy wideo” przed kamerą spędził mnóstwo godzin. Co więcej, do współpracy przy tworzeniu kursu zaprosił inne osoby, które na tym polu posiadają ogromne doświadczenie. Dziennikarka, Anna Plaszczyk zdradza jak wygląda tworzenie nagrań telewizyjnych od kuchni, a popularny prezenter Michał Olszański podpowiada, w jaki sposób zachowywać się przed kamerą, aby zrobić doskonałe wrażenie na widzu.


UWAGA: Warunkiem uzyskania dyplomu i zaświadczenia MEN jest rozwiązanie 5 quizów dołączonych do 5 lekcji kursu.

Każde przedsiębiorstwo narażone jest na sytuacje kryzysowe - bez względu na swoją wielkość. W grupie zwiększonego ryzyka są małe i średnie przedsiębiorstwa, które dysponują ograniczonymi zasobami. Mniejsi i średni przedsiębiorcy mogą poradzić sobie z kryzysem, jednak wymaga to pewnego przygotowania. Najistotniejsze w momencie pojawienia się sytuacji kryzysowej jest jej dostrzeżenie i dokładne określenie przyczyn. Rola menadżera jest w tej kwestii kluczowa. Co więcej, dobrze przygotowany menadżer wykorzysta kryzys do konstruktywnych zmian i wdrożenia skorygowanych strategii rozwoju. Niniejszy kurs omawia poszczególne komponenty zarządzania kryzysowego, a także metody przezwyciężania zjawisk kryzysowych. Przedstawia symptomy i przyczyny kryzysów. Wskazuje pułapki, w jakie wpada najczęściej kadra zarządzająca. Analizuje przebieg kryzysów, porusza także ważne zagadnienie jakim jest komunikacja w trudnym dla przedsiębiorstwa czasie. W dalszych modułach kursu, omówiona została rola menadżera w przeciwdziałaniu kryzysowym, a także jego zadania w czasie kryzysu. Przedstawiono także rzeczywiste przykłady kryzysów w firmach, którym udało się z nich wyjść cało, a także te, które temu nie podołały.

Nie wszystkie dzieci radzą sobie z nauką w szkole, chociaż bardzo się starają. Mają trudności w uczeniu się i dobrym przystosowaniem. Należy im pomóc. Trudności, z którymi muszą na co dzień zmagać się dzieci mają swoje przyczyny. Zadaniem terapii pedagogicznej jest ich ustalenie, a następnie oddziaływanie na zaburzenia za pomocą środków pedagogicznych. Dzieciom, które przejawiają trudności w uczeniu się należy stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego - na miarę ich możliwości czy zgodnie z ich potencjałem.  Dobór metod, form pracy powinien być ustalany indywidualnie. Nie każda metoda pracy jest odpowiednia dla każdego dziecka, nawet z tymi samymi deficytami rozwojowymi. Niniejszy kurs to przegląd najpopularniejszych metod wykorzystywanych w terapii pedagogicznej.


Witaj u progu nowoczesnego świata kryptowalut! Stoisz tuż przed bramą do cennej wiedzy, a kluczem do jej otwarcia jest ten właśnie kurs. Już zaraz rozpoczniesz wielką przygodę, która być może na zawsze odmieni Twoje podejście do wirtualnej wartości. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz postawy związane z tematem nie tyko popularnego Bitcoina, ale także altcoinów. Informacje, które na Ciebie czekają to obszerna dawka materiału, dotyczącego nowoczesnych systemów, które już dziś uważane są za prawdziwą rewolucję na rynkach finansowych.


Mobbing jest zjawiskiem, które można ujmować wieloaspektowo. Pozostaje w sferze zainteresowania zarządzania, psychologii, socjologii i prawa. Kurs „Mobbing w miejscu pracy” opisuje je pod kątem prawnym i społecznym. Omawia metody przeciwdziałania, wskazuje roszczenia przysługujące ofierze - mobbowanemu. Materiały szkoleniowe zawierają także statystyki sądowe i wyniki badań, obrazujące skalę problemu w Polsce.

Kurs „Prawo spadkowe – podstawy” omawia, jak wskazuje jego tytuł, najważniejsze zagadnienia z dziedziny prawa spadkowego. Uczestnicy kursu poznają najważniejsze pojęcia i instytucje należące do tej części prawa cywilnego, poznają porządek dziedziczenia ustawowego, dowiedzą się, w jaki sposób można kształtować ostatnią wolę w rozrządzeniu testamentowym i jakie są ograniczenia swobody testowania. W niniejszym kursie pominięte zostały zagadnienia dotyczące gospodarstw rolnych, jako nadmiernie szczegółowe i zasługujące na odrębne opracowanie.

Na rozwój wielu chorób, w tym chorób nowotworowych, składają się różne czynniki - czynniki genetyczne oraz warunki środowiskowe, wśród których znamienną rolę odgrywa żywienie. Probiotyki to mikroorganizmy, które przyjmowane w odpowiednich dawkach korzystnie wpływają na zdrowie. Posiadają wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Jednym z ich prozdrowotnych działań jest aktywność przeciwnowotworowa. Najprawdopodobniej składa się na nią wiele różnych mechanizmów. Potencjalne zastosowanie probiotyków może wpływać na częstość występowania raka i postęp w jego leczeniu. Z zagadnieniem probiotyków wiążą się pojęcia prebiotyki i synbiotyki, które także wykazują działanie antynowotworowe. Kurs "Probiotyki w żywieniu człowieka" kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką chorób, zwłaszcza nowotworowych, zdrowym żywieniem oraz farmaceutykami powszechnie spotykanymi na rynku.


Jak zbudować odpowiednią grupę na Facebooku dla swojej firmy? Jak zaplanować harmonogram kampanii? Co zrobić, aby na reklamę reagowało jak najwięcej osób? Jak sprzedać dzięki Facebookowi i co zrobić, żeby zebrać jak najwięcej informacji o klientach? E-Kurs "Skuteczna reklama na Facebooku" przeprowadzi Cię krok po kroku przez planowanie, ustalanie harmonogramu, aż po tworzenie kampanii reklamowej i monitorowanie jej wyników. Kurs rekomendujemy osobom, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z kampaniami reklamowymi. Informacje zawarte w kursie z pewnością przydadzą się na samym początku marketingowej drogi.

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi wzbudza wiele kontrowersji. Bardzo często dzieci z ADHD są w sposób krzywdzący nazywane niegrzecznymi, leniwymi, trudnymi. Tymczasem ADHD nie jest synonimem dziecka niegrzecznego czy niewychowanego. Niewłaściwe zachowania, dziecka nie są „celowe”, lecz są wynikiem zaburzeń. Nadpobudliwości nie można wyleczyć, gdyż nie jest to choroba, można jednak stosować takie zabiegi, które w przyszłości pozwolą dziecku funkcjonować bez przeszkód. Kurs „Dziecko z ADHD w domu i szkole” porusza najistotniejsze aspekty pracy z dzieckiem z zaburzeniem tak, aby rodzic czy opiekun potrafił pracować z nim w odpowiedni sposób, a także radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Dla wielu osób praca i kariera idą w parze. Sukces w pracy daje satysfakcję, zadowolenie i spełnienie. Ale czym tak naprawdę jest i jak go osiągnąć? Czy potrafimy ocenić, że nasza kariera rozwija się tak, jak byśmy tego chcieli? A może mogłoby być lepiej? Wiele osób uważa, że kariera to efekt szczęścia lub wyjątkowych zdolności. Na pewno dzieje się tak w wielu przypadkach. Jednak swoją karierę można zaplanować i skutecznie realizować wyznaczone cele. Dzięki uczestnictwie w e-kursie „Świadome budowanie kariery”, dowiesz się, jak obrać ścieżkę kariery zgodną z twoimi talentami i oczekiwaniami oraz jakie cechy są obecnie najbardziej pożądane wśród pracowników. Usystematyzujesz wiedzę na swój temat, odkryjesz swoje mocne strony i talenty. To wszystko pomoże ci stworzyć twoją własną markę, zyskasz pewność siebie i zaczniesz traktować potencjalnych pracodawców jak partnerów, którym masz do zaoferowania konkretne umiejętności. Dowiesz się także, jak radzić sobie z problemami i negatywnymi sytuacjami i emocjami w środowisku pracy i na co dzień. Kurs zawiera także praktyczne informacje dotyczące organizacji pracy, zarządzania czasem i realizacji celów.

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania naturalnymi metodami na poprawę stanu zdrowia. Coraz więcej osób skłania się ku medycynie alternatywnej. Zmienia się bowiem nasze myślenie o zdrowiu. Nie chcemy być traktowani jak „kolejny pacjent z listy przyjęć”, co często ma miejsce w gabinetach lekarskich. Wielu z nas potrzebuje indywidualnego podejścia do swojego przypadku, chcemy odnaleźć źródła swoich problemów i potrzebujemy kogoś, kto wie jak to zrobić. W tym celu, wielu z nas udaje się do naturopaty, licząc na to, że taka osoba pomoże nam wziąć odpowiedzialności za własne życie i zdrowie. Nie zawsze mamy jednak świadomość, czym jest naturopatia oraz jakie narzędzia może wykorzystać di niesienia pomocy. Niniejszy kurs „Naturopatia” przynosi odpowiedzi na te pytania.

Życie każdej kobiety zmienia się z momentem narodzin pierwszego dziecka. Do tej chwili kobieta może w zupełności decydować zarówno o swoim czasie jak i przyszłości. Jej cele i plany obejmują głównie tematy związane z karierą, rozwojem osobistym, relacjami z innymi dorosłymi. Gdy pojawia się dziecko, nie tylko zmienia się życie ale także priorytety i często wartości, jakie kobieta wyznaje.Jeśli jesteś mamą i marzysz o spełnianiu się nie tylko w tej roli ale o ogólnym zadowoleniu ze swojego życia, pracy i rozwoju osobistym to ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Dawniej dyslektyka nazywano zdolnym leniem. Dziś niektórzy uważają, że jest to nowomodny trend, wykręt przed wkuwaniem. Takie podejście może zrobić krzywdę dziecku na całe życie i dlatego dziś dyslektyka chroni prawo. Jeśli nie znajdzie on pomocy w szkole i oparcia w rodzicach, jego wada się pogłębi. Dysleksja występuje w różnym nasileniu u kilku, kilkunastu procent ludzi. Niniejszy kurs przybliża problem tego zjawiska, jego genezę i ewolucję definicji. Uczestnik pozna metody pracy z dzieckiem z dysleksją zarówno na zajęciach specjalistycznych, jak i szkolnych. Przedstawione metody i formy pracy mogą być również wykorzystane przez rodziców do indywidualnej pracy w domu z dzieckiem z grupy ryzyka dysleksji.

Zadania i obowiązki asystenta osoby niepełnosprawnej określone są w ustawach i dokumentach prawnych. Rozważna i celowa praca z osobą niepełnosprawną potrafi przynieść bardzo wymierne skutki zarówno w aspekcie psychologicznym, jak i fizycznym, dlatego rola asystenta jest nieocenioną pomocą i wsparciem. Celem kursu jest pogłębienie wiedzy z zakresu zastosowania różnych form pracy z osobami niepełnosprawnymi na różnych poziomach niepełnosprawności. Wiedza nabyta w trakcie kursu pozwoli przyszłym asystentom, pedagogom i specjalistom, zaczynającym pracę z osobami niepełnosprawnymi skutecznie poprowadzić zajęcia i opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, a także skłonić ich do dalszych poszukiwań form zajęć aktywizujących osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Logopedia jest nauką na pograniczu nauk humanistycznych i medycznych. Zajmuje się badaniem rozwoju mowy i leczeniem zaburzeń, nieprawidłowości i zniekształceń, które pojawiają się podczas tego procesu. Kurs ma na celu zapoznanie z pojęciem, rozwojem, sposobami pracy, znaczeniem logopedii jako nauki i praktycznego zastosowania w pracy z pacjentem. Omawia diagnozy oraz profilaktykę leczenia różnorakich przypadków. Zapoznaje z warsztatem pracy logopedy, proponuje literaturę, która pozwala zgłębić temat logopedii. Uczestnicy kursu poznają i uczą się tworzyć ćwiczenia i gry do praktycznego wykorzystania w terapii logopedycznej. Kurs stanowi także analizę różnych nieprawidłowości, które mogą pojawiać się na poszczególnych etapach rozwoju mowy (m.in. SLI, ORM). Uczestnicy zdobędą ważne informacje i praktyczne umiejętności z dziedziny logopedii.

Na wstępie stwierdzić należy, iż samo pisanie w swej istocie jest procesem psychofizycznym o bardzo skomplikowanej konstrukcji. Opanować te umiejętność mogą dzieci, które osiągnęły dojrzałość do pisania, a ich poziom grafomotoryczny jest wystarczający do podjęcia obowiązkowej nauki pisania w klasie pierwszej szkoły podstawowej, kiedy to dziecko ma około 7 lat życia. Z powodzeniem nauka udaje sie, gdy dziecko rozwija sie harmonijnie, nie ma zaburzeń w motoryce ani deficytów rozwojowych. W innym wypadku uczeń wymaga pomocy terapeutycznej w osiągnięciu umiejętności pisania.

Emocje pełnią ważne funkcje w naszym życiu. Błędnym rozumowaniem jest, że złych emocji trzeba się pozbyć. Po pierwsze, nie ma złych emocji. Mogą być trudne czy nieprzyjemne. Po drugie, każda emocja jest nam potrzebna, o czymś nas informuje. Ważne jest, aby nauczyć się kontaktu z własnymi emocjami i ich regulowania. Temu właśnie służy niniejszy kurs. Dzięki treningowi regulacji emocji zmniejszysz swoje cierpienie emocjonalne oraz nauczysz się zmieniać emocje w taki sposób by były mniej intensywne a nawet bardziej przyjemne.

Kurs „Prawo konsumenta - podstawowe, praktyczne informacje” stanowi krótkie wprowadzenie do polskiego prawa konsumenckiego, skupiające się na jego praktycznych aspektach - prawie konsumenta do informacji, prawie odstąpienia od umowy i problematyce reklamacji. W opracowaniu tym, ze względu na jego ograniczoną objętość i zakres, omówione zostaną przepisy chroniące konsumentów na podstawie Ustawy o prawach konsumenta oraz najważniejsze uregulowania zawarte w Kodeksie cywilnym. W końcowej części przedstawiony zostanie także zarys funkcjonowania instytucji powołanych do ochrony praw konsumentów w Polsce.

Internet poza tym, że jest źródłem wiedzy na każdy możliwy temat, skrywa w sobie również wiele niebezpieczeństw. Nie zawsze jednak są one widoczne gołym okiem. Wiele z nich skrywa się pod postacią przydatnych aplikacji, inne zaś drzemią wśród podstępnych oprogramowań, wirusów, a także innych użytkowników sieci. Dziecko, które korzysta z internetu, nawet we własnym domu, tylko na pozór jest bezpieczne. Ryzyko krzywdy jakiej może doznać w wirtualnym świecie, nie zniknie wraz z odłączeniem sieci lub zasilania. Kurs – poradnik „Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w sieci?” to zbiór informacji i porad, które pomogą rodzicom i opiekunom zapewnić dzieciom możliwie jak największe bezpieczeństwo w sieci.

Biblioterapia jest coraz częściej pojawiającym się pojęciem w dziedzinie nauk humanistycznych. Poniższy kurs ma na celu zapoznanie z pojęciem, rozwojem, sposobami pracy, znaczeniem biblioterapii, a także wskazanie konkretnych autorów, badaczy, tytułów do pracy z literaturą. Kurs jest syntezą i charakterystyką literatury dla najmłodszych czytelników. Pozwala zrozumieć sposób odbioru tekstu pisanego przez dziecko, podaje metody i charakteryzuje funkcje jakie pełni książka w rozwoju dziecka. Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę praktyczną niezbędną w pracy z dzieckiem, opartą na konkretnych przykładach i nauczą się doboru odpowiedniej bajki, opowiadania i innych tekstów adekwatnie do konkretnej sytuacji problemowej.


Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem neurorozwojowym, które zaczyna się we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie. Przyczyny tego zaburzenia nie są jednoznacznie określone, jednak jak wskazują dotychczasowe badania naukowe, przyczyną tego zaburzenia jest nieprawidłowy rozwój funkcjonowania mózgu we wczesnych latach dzieciństwa. Mogą mieć na to wpływ m. in. czynniki genetyczne, infekcje, nieprawidłowości w przemianach metabolicznych, zaburzenia okresu ciąży i porodu. W terapii autyzmu każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia, nie ma też jednej, określonej metody terapii, która byłaby odpowiednia dla każdego dziecka. Kiedy terapeuta określi mocne i słabe strony dziecka oraz wyznaczy mu odpowiedni kierunek terapii, ważne jest, aby rodzic czy opiekun potrafił rozsądnie kontynuować ją w domu. Rozsądna terapia i ćwiczenia z dzieckiem w domu potrafią przynieść nieocenione korzyści w dalszym funkcjonowaniu małego autyka. 

Z pewnością znasz kilka zasad dotyczących tego, co wypada, a czego nie wypada robić. Być może się do nich stosujesz. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wiele jest reguł dotyczących zachowań w różnych sytuacjach? Co tak naprawdę jest prawidłowym postępowaniem? Czy to, czego nauczyłeś się od rodziców, otoczenia? Czy może zachowywać należy się inaczej i nie zdajesz sobie sprawy, że wciąż popełniasz gafy?

Zasady savoir-vivre obowiązują niemal w każdym aspekcie naszego życia. Ich znajomość szczególnie ważna jest także w miejscu pracy. Savoir vivre w biznesie jest tak samo przydatny, jak wiedza, inteligencja, a może nawet i doświadczenie. W sferze zawodowej bardzo ważne jest to, jak nas odbierają inni: klienci, kontrahenci, pracodawcy, współpracownicy, a w przypadku pełnienia funkcji kierowniczych także i nasi pracownicy.


Kurs „Zarządzane czasem” dedykujemy osobom, które chcą lepiej organizować swój czas, być bardziej wydajnymi i skutecznymi w działaniu. Umiejętność zarządzania czasem w ogromnym stopniu decyduje o sukcesie, pozwala pogodzić pracę zawodową z życiem osobistym. Jeśli dobrze wykorzystasz swój cenny zasób jakim jest czas, więcej osiągniesz, odzyskasz spokój i równowagę. Podczas kursu poznasz sprawdzone metody zarządzania czasem, określisz „pożeracze czasu” i dowiesz się jak z nimi walczyć. Nauczysz się określania priorytetów, wyznaczania celów oraz delegowania zadań. Wszystko to pozwoli Ci tak gospodarować swoimi umiejętnościami, by zyskać dodatkowe cenne godziny w ciągu każdego dnia.

Automotywacja i sztuka osiągania celów to pojęcia ze sobą nierozerwalnie związane. Automotywacja to nic innego jak motywowanie samego siebie do podejmowania konkretnego działania. Aby dowiedzieć się, jakie działanie powinno zostać podjęte, konieczne jest uświadomienie sobie celów – inaczej nasze wysiłki mogą pójść na marne, gdyż nie doprowadzą do osiągnięcia sukcesu. Istnieje wiele teorii dotyczących motywacji oraz skutecznego osiągania celów, rozwijane są także coraz nowsze podejścia. Mimo ich różnorodności, wszystkie zwracają uwagę na istotę motywacji – zmianę podejścia do wykonywanego działania z „muszę” na „chcę”. Wskazują także na istotność celu, jego osiągalność oraz wartość, jaką stanowi on dla jednostki. Warto zatem nauczyć się zmiany swojego podejścia do zadań oraz właściwego formułowania celów – dzięki temu droga do sukcesu może się stać znacznie łatwiejsza!


Kurs skierowany jest do wszystkich osób, które chcą upiec chleb w domu i cieszyć jego smakiem i aromatem. Jest adresowany do osób dopiero zaczynających przygodę z piekarnictwem.

Postęp cywilizacyjny, stale nabierający rozpędu, przyczynia się do poprawy warunków życia, pomaga pokonywać i leczyć choroby, sprzyja polepszeniu opieki medycznej, a tym samym powoduje wydłużenie średniego czasu trwania naszego życia. Z drugiej zaś strony, w wielu krajach obserwujemy zjawisko starzenia się społeczeństwa, co oznacza zwiększający się odsetek ludzi powyżej 65 roku życia. Coraz częściej więc będziemy spotykali się z problematyką dotyczącą seniorów. R